top of page

Rólam

Köszöntöm Önt az oldalamon! Gold Beáta vagyok, Üzleti Flow (Áramlás) tanácsadó.  Ügyfeleim szerint én vagyok az a személy, akiben egyszerre találtak rá az elemző, pontos, mégis megértő és támogató személyiségre. Önnek is elege van már a "majd én megmondom, hogy mit kell tenned" típusú tanácsokból? Jól jönne egy következetes, de támogató segítség?

Ezt megelőzően 20 évig főként multinacionális cégeknél tevékenykedtem (150-1200 fő), de kisebb vállalkozásokat is segítettem munkámmal (5-100 fő). 5 nagy projektben és több kisebben is részt vettem vagy épp vezettem őket. Ezek főként külföldi szolgáltató központok pénzügyi tevékenységeinek Magyarországra költöztetéséről és stabilizálásáról szóltak. Ezen kívül HR vezetőként is működtem, ahol pedig az emberek álltak a fókuszban. Mivel sokféle nagyságú és működésű szervezetet láttam és támogattam, így megalkottam azt a módot, ahogy a leghatékonyabban tudok segíteni, ha egy cég folyamatairól és irányításának támogatásáról van szó.

20 év, 5 migráció, 5 multinacionális cég, USA-tól Ausztráliáig

Főbb projektek

A Business Flow Consulting abban segíti a vállalkozókat, hogy  céljaikat könnyebben elérhessék és olyan képességekre tegyenek szert, melyekkel vállalkozásukat könnyedén és erőfeszítés nélkül tudják működtetni. Tapasztalatom által olyan stratégiát vázolok fel, amely tökéletesen illeszkedik ügyfeleim helyzetéhez, szükségleteihez. Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a stratégiából tervek születhessenek, melyeket sikeres megvalósítás követhet. Ismerje meg a jelenleg két legkeresettebb projektet és vegye fel velem a kapcsolatot, hogy megtudja mit tehetünk együtt Önért!

Munkatársak képzése, fejlesztése

Több, mint 20 év tapasztalata alapján mondhatom, hogy az egyik legnagyobb probléma a magyar cégek esetében a személyzet felvételben, de még inkább az új munkatársak szervezetbe való integrálásában érhető tetten.

Utóbbit szép angol szóval "onboarding"-nak hívjuk, melynek a következő a hivatalos definíciója: "Az új munkavállalók hatékony integrálása a szervezetbe. Nagy jelentőséggel bíró folyamat, hiszen minden munkaadó érdeke, hogy az új dolgozók gyorsan megtalálják a helyüket, megismerjék a szervezeti kultúrát, az elvárásokat, bekapcsolódjanak a munkafolyamatokba, és jó munkaviszonyba kerüljenek a kollegáikkal." (HR portál)

No, de vizsgáljuk meg ezt egy kicsit tüzetesebben. Miért is ennyire fontos mozzanat ez a munkaadó szemszögéből? Gondoljunk bele, hogy mennyi idő és pénz (gondolok itt a hirdetési költségekre például), amíg egy megüresedett pozíciót be tudunk tölteni! Toborzás, a kiválasztási folyamat, interjúztatás, majd végül sikerül meglelni az új munkatársat. És ez az a pont, ahol elérkezne az "onboarding" ideje.

A gyakorlatban a tapasztalat azonban azt mutatja, hogy jó esetben kap egy céges dokumentációt, aztán elengedik a kezét, és várják, hogy csináljon valamit.

Sem munkaköri képzés, sem elvárások, sem visszajelzések, sem beillesztési terv, se mentor, se értékelés a véglegesítés előtt. Ez bizony sok esetben semmissé teszi az előtte tett toborzási/kiválasztási erőfeszítéseket, hiszen nem ritka az az eset, hogy az új munkavállaló vagy csak a próbaidő alatt marad a cégnél, vagy még gyorsabban is a távozás hímes mezejére lép.

Ha azonban a beillesztési folyamat tudatosan tervezett és szervezett formában van kivitelezve, az elősegíti, hogy az új kolléga biztonságban érezze magát, és kialakuljon benne a közösséghez tartozás érzése.  Ha igyekszünk minden információt, és feltételt megadni a betanulás, beilleszkedés során, ha érzi, hogy értékes és fontos része a cégnek, és a munkája hozzájárul a cég sikeréhez, azzal elérjük, hogy hamarabb legyen teljes értékű munkaerő, és a teljesítménye elérje a kívánt eredményeket. 

Feladatunk, hogy segítsük a munkáját folyamatos iránymutatással, és visszajelzésekkel. A próbaidő alatt ez a törődés, munkaköri képzés különösen hangsúlyos, hiszen ekkor igényli új munkatársunk a legtöbb figyelmet.

Következésképpen a helyes onboarding folyamat, és megfelelő onboarding eszközök pozitívan hatnak az új alkalmazottra, úgymint a nagyobb mértékű elégedettség és gyorsabb elköteleződés érzése. Mindezek pedig jobb munkateljesítményt, és termelékenységet eredményeznek, valamint a kilépési szándék is csökken. Ezek mind olyan tényezők, amelyek orvosolják azt a - sok esetben - téves elképzelést, hogy munkaerőhiánnyal küzd a cég, noha az esetek többségében arról van szó, hogy a beillesztés gondatlan végzésével vagy teljes hiányával a munkaadó maga idézi elő a szervezeten belül folyton megüresedő munkaköröket, ami valóban képes a munkaerőhiány illúzióját kelteni.

Ennek a projektnek a fő célkitűzése abban segíteni a vállalkozókat, hogy 

egy éppen felvett, vagy egy új munkakörbe áthelyezett alkalmazott megkaphassa a megfelelő és részleteiben kidolgozott munkaköri képzését és így mielőbb elégedett és hatékonyan működő tagjává válhasson a csapatának.

Bevétel növelése/vevő- és ügyfélszerzés

Pénzügyi területen töltött több, mint 9 évnyi tapasztalatom azt mondatja velem, hogy a bevételt - furcsa mód - jellemzően nem tervezik. Ha csökken a bevétele egy cégnek, akkor nem a forgalom növelésén kezdenek el dolgozni, hanem a takarékoskodást választják megoldásként. A helyzet azonban az, hogy ennél rosszabbul el sem járhatnának ez ügyben. Ezzel ugyanis automatikusan elkezdi magát összehúzni a cég és innen bizony nehéz felkapaszkodni.

Ebben a helyzetben a helyes megoldás a bevétel növelése, mert ezáltal új erőforrások tudnak befolyni a cégbe, új energiát biztosítva a működéshez.

A bevételt pedig lehet, sőt kell is tervezni éppen úgy, ahogy a költségeinket, kiadásainkat. De itt nem pusztán arra gondolok, hogy leírjuk, hogy mekkora az a bizonyos összeg.  Esetleg duplázni szeretnénk? Jó, az szép cél, úgyhogy ideje megvizsgálni, miként lehet megvalósítani!

Természetesen a pénzügyi tervezés és elemzés témaköre is két rész együttes vizsgálatából áll, azaz a bevételek és kiadások együttes méréséből és tervezéséből, hiszen hiába a duplázott forgalom, ha az üzletnek olyan költségvonzata van, ami elviszi a profitot. Természetesen jó esetben nem ez történik, tehát ha nő az eladás, akkor nem pusztán a bevétel nő, hanem a profitunk is. Hogyan lehet ezt tervezhetővé tenni? Ez a projekt pontosan azokat a lépéseket adja meg, amelyek szükségesek ahhoz, hogy nagyobb forgalmat bonyolítsunk, több vevőnk/ügyfelünk lehessen. 

© 2023 by Success Consulting. Proudly created with Wix.com.

bottom of page